Strona główna WIADOMOŚCI Dodatkowe pieniądze na przewozy autobusowe na Podkarpaciu

Dodatkowe pieniądze na przewozy autobusowe na Podkarpaciu

0
Reklama

5,1 mln zł jest warta dodatkowa pula pieniędzy przyznana przez Ministra Infrastruktury na podkarpacki Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pieniądze zostaną rozdysponowane na przewozy w drodze dodatkowego naboru.

W ramach pierwszego naboru na 2024 rok dopłaty uzyskało początkowo 46 organizatorów transportu, a ich łączna wartość przekroczyła 65,3 mln zł.

Reklama

30 stycznia złożyłam wniosek do Ministra Infrastruktury o przyznanie brakujących pieniędzy, tak aby wszyscy organizatorzy powiatowi mogli uzyskać wnioskowane dopłaty. Środki zostały przyznane a dopłaty otrzyma siedem powiatów. Sześć powiatów, które początkowo w ogóle nie uzyskały dofinansowania oraz uzupełniona zostanie wysokość dopłaty dla powiatu stalowowolskiego – informuje Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

W związku z pozyskaniem dodatkowych środków przez wojewodę, dopłaty otrzymają wszyscy organizatorzy, którzy złożyli wnioski: 3 związki powiatowo-gminne, 1 związek międzygminny, 41 gmin i 7 powiatów. Łączna kwota dofinansowania wynikająca z podpisanych umów wzrosła tym samym do 79 327 176,55 zł. Dofinansowanych zostanie łącznie 403 linie.

Kolejnych 5,1 mln przyznanych właśnie przez resort infrastruktury pozwoli jeszcze zwiększyć pulę na dofinansowanie przewozów. Nabór wniosków o te pieniądze rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 19 marca.

Beneficjentami naboru mogą być organizatorzy publicznego transportu zbiorowego – m.in. gminy, powiaty lub ich związki oraz województwo. Beneficjent może złożyć jeden wniosek na dowolną liczbę linii. Przedmiotem dofinansowania będą nowe linie komunikacyjne utworzone po wejściu w życie ustawy o FRPA, bądź linie które nie funkcjonowały na 3 miesiące przed wejściem tej ustawy. Dofinansowaniu nie podlega komunikacja miejska – wyjaśnia Monika Barszcz-Chodkowska, dyrektor wydziału infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz wzór wniosku o objęcie dopłatą znajdują się na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!