Strona główna WIADOMOŚCI Stalowa Wola: Bardzo dobre wyniki sprzedaży HSW

Stalowa Wola: Bardzo dobre wyniki sprzedaży HSW

0
Reklama

Huta Stalowa Wola po kilku latach odnotowała zysk ze sprzedaży. Po stagnacji, HSW odnotowuje bardzo dobre wyniki na rynku. 


Początek roku dla Huty Stalowa Wola nie był łatwy. Prognozy ukazywały, że firmę czekają straty. Koniec roku ukazuje jednak, że huta osiągnie dodatnią sprzedaż. 
Wszystko za sprawą programu naprawczego, który pomógł HSW wyjść na prostą. 

Planowaliśmy, że w tym roku uda nam się rozliczyć wieloletnie zaległości i w kolejnych latach na zawsze pożegnać stratę finansową. Udało nam się to sprawniej przeprowadzić niż planowaliśmy – podkreśla Bernard Cichocki, Prezes Zarządu HSW S.A.

Spółka wypracowała narastająco za 10 miesięcy w 2017 roku zysk na podstawowej działalności operacyjnej. Wynik z 2017 r. jest większy od wyniku z roku 2016 (- 63 mln złotych) o 65,3 mln złotych i wyniósł 2220 tys. złotych. Dzięki temu pensje pracowników wzrosły o ok. 20%. Każdy pracownik otrzymał jednorazową premię uznaniową w wysokości 1200 zł. 
Prezes Bernard Cichocki mówi, że wdrożenie programu naprawczego było koniecznością. W ostatnim roku w Spółce dokonano wielu zmian. Wdrożono nowe rozwiązania w zakresie zarządzania, delegowania uprawnień i odpowiedzialności, rozliczania z efektów pracy, stosowania i obowiązywania procedur, jakości dokumentacji pracowniczej, a także  przejrzystą politykę zatrudnienia.
źr., foto: stalowawola.pl 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPiS proponuje zmiany w samorządzie
Następny artykułPrzemyśl: Uniewinniono oskarżonego o nienawiść na tle różnic narodowościowych