Strona główna TURYSTYKA Do Gdańska i Zadaru z Jasionki. Loty ruszają już końcem kwietnia

Do Gdańska i Zadaru z Jasionki. Loty ruszają już końcem kwietnia

0
Reklama

Już w kwietniu z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć do Gdańska a w maju do  chorwackiego Zadaru. – To świetna wiadomość dla nas, dla mieszkańców Podkarpacia i regionów ościennych, którzy zaczynają planować swe wakacyjne wyjazdy. Bałtyk i Adriatyk bardzo się do nas „przybliżą” – z zadowoleniem podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Nowe loty do Gdańska ruszają już 25 kwietnia. Do chorwackiego kurortu Zadar będzie można polecieć bezpośrednio z Rzeszowa już 30 maja. Połączenia będą wykonywane do połowy września. Te informację przekazali wspólnie podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl, prezes PLL LOT Rafał Milczarski – Prezes Polskiej Grupy Lotniczej i Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Adama Hamryszczak prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka.  To kolejne połączenia, które oferuje PLL LOT z Rzeszowa.

Cieszymy się, że przewoźnicy, w tym nasz narodowy LOT zauważają nasze starania, by rozwinąć nasze regionalne okno na świat  i chcą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, które tworzymy. Już za nieco ponad dwa miesiące z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć nad Bałtyk, bo ruszają loty do Gdańska. Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków. Bardzo cieszę się z tych możliwości  – dodał marszałek Ortyl. 

Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano od 25 kwietnia do 26 września. Lot na tej trasie zajmie tylko 1 godzinę i 20 minut. Do Gdańska będzie można polecieć w każdą sobotę, a wrócić tydzień później. Loty pomiędzy stolicą Podkarpacia a Zadarem LOT będzie oferować od 30 maja do 19 września. Rejs potrwa dwie godziny i także odbywał się będzie w soboty.
Obecnie LOT wykonuje aż 37 rejsów tygodniowo z Rzeszowa do Warszawy oraz sezonowe bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Nowego Jorku [EWR]. Teraz przewoźnik rozszerza ofertę o dwa atrakcyjne połączenia wakacyjne.

Reklama

Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak  i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! Dziękuję za zaufanie!

Mając na uwadze twarde dane, a także owocną współpracę z władzami Podkarpacia i lotniska możemy zaproponować kolejne połączenia dla mieszkańców regionu. Jestem przekonany, że zyskają szerokie uznanie   – mówił w Rzeszowie  Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych przez m.in. mieszkańców Podkarpacia. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, z roku na rok rośnie liczba turystów przesiadających się z samochodu na samolot. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk jak i do słonecznej Chorwacji.  To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi, którym nasze lotnisko oferuje szereg udogodnień. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski –  powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rynek lotniczy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, czego świetnym przykładem jest Podkarpacie i nasze regionalne lotnisko Rzeszów-Jasionka. Od lat niezmiennie notuje ono  rekordowe wyniki. Cały czas inwestujemy w nasz port, aby był on atrakcyjnym miejscem dla rozwoju ruchu pasażerskiego, a także ruchu cargo. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że musimy centrum komunikacyjne – bo tym jest dla nas lotnisko – rozwijać – dodał podczas konferencji marszałek Władysław Ortyl. 

Jak podkreślano wielokrotnie w czasie konferencji Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z szybciej rozwijających się regionów w Europie – m.in. za sprawą klastra Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego. To także miejsce coraz wyżej oceniane w rankingach poziomu i zadowolenia mieszkańców  z życia.
Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów. Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com.

Reklama