Strona główna TURYSTYKA Do Gdańska i Zadaru z Jasionki. Loty ruszają już końcem kwietnia

Do Gdańska i Zadaru z Jasionki. Loty ruszają już końcem kwietnia

0
Reklama

Już w kwietniu z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć do Gdańska a w maju do  chorwackiego Zadaru. – To świetna wiadomość dla nas, dla mieszkańców Podkarpacia i regionów ościennych, którzy zaczynają planować swe wakacyjne wyjazdy. Bałtyk i Adriatyk bardzo się do nas „przybliżą” – z zadowoleniem podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Nowe loty do Gdańska ruszają już 25 kwietnia. Do chorwackiego kurortu Zadar będzie można polecieć bezpośrednio z Rzeszowa już 30 maja. Połączenia będą wykonywane do połowy września. Te informację przekazali wspólnie podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl, prezes PLL LOT Rafał Milczarski – Prezes Polskiej Grupy Lotniczej i Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Adama Hamryszczak prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka.  To kolejne połączenia, które oferuje PLL LOT z Rzeszowa.

Cieszymy się, że przewoźnicy, w tym nasz narodowy LOT zauważają nasze starania, by rozwinąć nasze regionalne okno na świat  i chcą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, które tworzymy. Już za nieco ponad dwa miesiące z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć nad Bałtyk, bo ruszają loty do Gdańska. Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków. Bardzo cieszę się z tych możliwości  – dodał marszałek Ortyl. 

Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano od 25 kwietnia do 26 września. Lot na tej trasie zajmie tylko 1 godzinę i 20 minut. Do Gdańska będzie można polecieć w każdą sobotę, a wrócić tydzień później. Loty pomiędzy stolicą Podkarpacia a Zadarem LOT będzie oferować od 30 maja do 19 września. Rejs potrwa dwie godziny i także odbywał się będzie w soboty.
Obecnie LOT wykonuje aż 37 rejsów tygodniowo z Rzeszowa do Warszawy oraz sezonowe bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Nowego Jorku [EWR]. Teraz przewoźnik rozszerza ofertę o dwa atrakcyjne połączenia wakacyjne.

Reklama

Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak  i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! Dziękuję za zaufanie!

Mając na uwadze twarde dane, a także owocną współpracę z władzami Podkarpacia i lotniska możemy zaproponować kolejne połączenia dla mieszkańców regionu. Jestem przekonany, że zyskają szerokie uznanie   – mówił w Rzeszowie  Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych przez m.in. mieszkańców Podkarpacia. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, z roku na rok rośnie liczba turystów przesiadających się z samochodu na samolot. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk jak i do słonecznej Chorwacji.  To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi, którym nasze lotnisko oferuje szereg udogodnień. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski –  powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rynek lotniczy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, czego świetnym przykładem jest Podkarpacie i nasze regionalne lotnisko Rzeszów-Jasionka. Od lat niezmiennie notuje ono  rekordowe wyniki. Cały czas inwestujemy w nasz port, aby był on atrakcyjnym miejscem dla rozwoju ruchu pasażerskiego, a także ruchu cargo. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że musimy centrum komunikacyjne – bo tym jest dla nas lotnisko – rozwijać – dodał podczas konferencji marszałek Władysław Ortyl. 

Jak podkreślano wielokrotnie w czasie konferencji Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z szybciej rozwijających się regionów w Europie – m.in. za sprawą klastra Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego. To także miejsce coraz wyżej oceniane w rankingach poziomu i zadowolenia mieszkańców  z życia.
Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów. Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com.

Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl 68. na liście miast, których mieszkańcy deklarują najmniej szkód
Następny artykułStudniówka klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie