Strona główna PRZEMYŚL Dla „selfie” nielegalnie przekroczyli granicę. Dostali mandaty

Dla „selfie” nielegalnie przekroczyli granicę. Dostali mandaty

0
Reklama

Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach złapali na gorącym uczynku trzy młode osoby, które robiły sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym. Lekkomyślność skończyła się mandatem.

W niedzielę (17 października) funkcjonariusze SG z Hermanowic zaobserwowali, jak tróje osób nielegalnie przekroczyło granicę państwa nieopodal cmentarza w m. Rożubowice. Na miejscu okazało się, że  to młodzi turyści z Podkarpacia w wieku 23, 19 i 12 lat. Cała trójka nielegalnie weszła na terytorium Ukrainy, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Reklama

Za nielegalne przekroczenie granicy, dwoje pełnoletnich turystów zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości po 500 złotych każdy.

Straż Graniczna przypomina, że należy stosować się do znaków umieszczonych na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego wejście na pas drogi granicznej (pas drogi granicznej) z wyłączeniem oznakowanych szlaków turystycznych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo karalne jest przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym. Grozi za to mandat do 500 złotych lub w określonych przypadkach konsekwencje karne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!