Strona główna NAJLEPSZE ARTYKUŁY Dieta Sirt food – przykładowy jadłospis oraz zasady działania

Dieta Sirt food – przykładowy jadłospis oraz zasady działania

0
dieta sirt food
Reklama

Osoby dbające o swój wygląd i nienaganną figurę najczęściej korzystają z przeróżnych, znanych diet lub wymyślają je na nowo, według swoich zasad i przepisów. Niekiedy takie autorskie diety stają się na tyle efektywne i popularne, że korzystają z nich kolejne osoby, również te cieszące się niemałą sławą. Tak stało się w przypadku słynnej piosenkarki Adele- skorzystała ona z diety „sirt” przekonując, że przyczyniła się ona do jej odmłodzenia. Czym zatem jest ta wyjątkowa dieta oraz jakie są zasady jej działania przybliżymy w niniejszym artykule.

Historia i podstawowe informacje o diecie sirt food

„Sirt” został opracowany w 2016 roku przez dwóch specjalistów w dziedzinie dietetyki- Aidana Goggin’a oraz Glen’a Matten’a. Dieta, którą opracowali i opisali w książce „The SirtFood” polega na połączeniu pokarmów o niskiej zwartości tłuszczów oraz cukrów prostych z zielonymi aktywatorami.
Naukowcy chcieli pomóc osobom chcącym skutecznie zrzucić zbędne kilogramy oraz zainteresowanym nowoczesną dietą i współpracując ze znanymi kucharzami opracowali książkę, która zawiera kilkaset  przepisów z produktami posiadającymi w sobie sirtuiny. Podwaliny powyższej diety pochodzą z Japonii. Tam bowiem po raz pierwszy przeanalizowano wszystkie produkty spożywane przez mieszkańców kraju kwitnącej wiśni i okazało się, że Japończycy w porównaniu do Amerykanów spożywają aż trzydzieści razy więcej produktów zawierających sirtuiny, przez co są o wiele szczuplejsi i wyglądają młodziej.

Reklama

Catering dietetyczny Rzeszów

Catering dietetyczny Rzeszów – https://smartbox-catering.pl/

Nazwa diety pochodzi od sirtuin, to jest enzymów wytwarzanych przez człowieka, które pracują nad dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem organizmu. Są to tak naprawdę białka, nazywane przez naukowców „esencją długowieczności”, które  przyśpieszają proces spalania zbędnych kalorii. Sirtuiny, dodatkowo bogate w polifenole, można znaleźć w niektórych produktach, które w żargonie naukowym nazywane się aktywatorami. Należą do nich m.in. papryczka chili Bird’s eye, kapary, seler, gorzka czekolada, kawa, zielona herbata, jarmuż, wino i inne, które zostały szczegółowo opisane w poradniku twórców tej spektakularnej diety.

Zasady działania diety sirt food

Dieta sirtfood skierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet należących do każdej grupy wiekowej. Dieta ta jest o tyle przyjemna, że osoby, które będą z niej korzystać, wcale nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych smakołyków, lecz należy umiejętnie je łączyć z innymi produktami. Warunkiem skuteczności jest jedynie wykluczenie wysoko przetworzonych produktów oraz dań zawierających mąkę pszenną
Sama dieta to więc ścisła strategia jak jeść i z czym jeść. Plan podstawowy, opracowany na okres trzech tygodni, powinien wprowadzić nawyk organizmu danej osoby w taki sposób, by w późniejszym czasie sięgała wyłącznie po zdrowe produkty oraz dołączała do nich zielone koktajle na bazie produktów z polifenoalmi.

dieta sirt food

Pomimo tego, że w takim planie żywieniowym nie ma wcale mowy o braku utrzymywania reżimu kalorycznego, to w pierwszym tygodniu diety, pierwsze trzy dni powinno się utrzymywać na granicy 1000 kcal. Jest to mało, jednak jeden kompletny posiłek oraz trzy koktajle dziennie na bazie jarmuży, selera i rukoli są na tyle syte i mało kaloryczne, że przy odrobienie samozaparcia powinny spokojnie wystarczyć.
Kolejne cztery dni to istna uczta dla podniebienia, ponieważ dzienne zapotrzebowanie na energię zwiększa się do 1500 kcal i składa się na nie dwa koktajle oraz dwa kompletne posiłki.
Następny, dwutygodniowy etap, polega na spożywaniu każdego dnia trzech pełnowartościowych posiłków oraz jednego koktajlu. Okres ten ma za zadanie przeprogramować organizm na łaknienie oraz chęć spożywania zdrowszych przekąsek.
Ostatni etap to w dużym skrócie– jedz co chcesz, jedynie aby było zdrowo i z dodatkiem sirtfood.
Dieta sirtfood, tak jak większość diet, kieruje się również i ogólnymi zasadami, takimi jak:
– ostatni posiłek należy spożyć przed godz. 19:00;
– należy spożywać regularne posiłki w regularnych odstępach czasowych;
– konieczne jest ograniczenie produktów wysoko przetworzonych oraz słodyczy i fast-food’ów.

Czy dieta sirt food działa?

Po przeprowadzonym badaniu na pewnej grupie osób okazało się, że ich waga uszczupliła się o trzy zbędne kilogramy. Jak się okazało- znikł tłuszcz, pozostawiając tkankę mięśniową na tym samym poziomie.
Miliony osób korzystających z tego rodzaju diety potwierdzają jej pozytywne rezultaty. Osoby, które skorzystały z diety sirtfood zapewniają, że odmieniła ona ich życie, to dieta nie tylko odchudzająca, ale poprawiająca jakość życia. Dzięki niej uzyskuje się więcej energii, więcej zdrowia oraz więcej młodości.
Należy jednak brać pod uwagę fakt, iż sirtuiny nie są jeszcze zbadane pod wieloma różnymi aspektami na tyle, by móc jednoznacznie potwierdzić ich oddziaływanie na człowieka.

Przykładowy przepis na jeden dzień

Śniadanie: Dzień należy rozpocząć od sytego dania, jakim jest gotowana kasza gryczana z dodatkiem daktyla oraz orzecha włoskiego, można do niej dorzucić pokrojone w kostkę jabłko. Do śniadania należy dołączyć kawę, która w tym przypadku jest aktywatorem.
Przekąska: Zielony koktajl, np. zmiksowana natka pietruszki z dodatkiem cytryny oraz jarmużu, który orzeźwi oraz pobudzi organizm.
Obiad: Płatki owsiane gotowane na mleku z dodatkiem daktyla i orzechów włoskich, do tego aktywator w postaci zielonej herbaty.
Kolacja: Skromna kolacja w postaci orzechów włoskich oraz koktajlu na bazie aktywatora, którym może być jarmuż.
 
Potrzebujesz więcej informacji? Zapytaj najlepszych ze SmartBox Rzeszów:)

Reklama