Strona główna WIADOMOŚCI Deklaracje roczne. 31 stycznia to ważna data dla płatników

Deklaracje roczne. 31 stycznia to ważna data dla płatników

0
Reklama
  • Przypominamy, że 31 stycznia jest ostatnim dniem na przekazanie do urzędu skarbowego informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2019 r.
  • W tym dniu upływa również termin na przesłanie: informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).
  • Organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A czyli roczne obliczenie podatku/informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.
  • Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników. Jeżeli nie przesłałeś jeszcze informacji za 2019 r. do urzędu skarbowego zrób to jak najszybciej.

Deklaracje za 2019 r. powinny zostać przygotowane na aktualnej wersji formularzy tj.: PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9), PIT-8AR(8), PIT-8C(10). Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu każdego formularza.

Reklama

PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C dla urzędu skarbowego należy sporządzić i wysłać wyłącznie elektronicznie.

Interaktywne wersje formularzy są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl.

Formularze podpiszesz podpisem kwalifikowanym. Jeżeli jesteś osobą fizyczną to PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-8C możesz też podpisać danymi autoryzującymi.

Przypominamy, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie tzw. ulgi dla młodych pracowników (tj. osób do 26 roku życia) w usłudze Twój e-PIT od 15 lutego. Instrukcję jak sporządzić informację PIT-11 w tej wersji znajdziesz na stronie www.gov.pl/finanse.

Informacje dla pracowników do 2 marca

Płatnicy (w tym pracodawcy i organy rentowe) mają czas do końca lutego na przesłanie informacji PIT-11, PIT-R oraz PIT-40A/PIT-11A osobom fizycznym. Ponieważ ostatni dzień lutego 2020 r. przypada w sobotę to, zgodnie z Ordynacją podatkową, płatnicy mogą przesłać te informacje do poniedziałku 2 marca br.

Więcej informacji o sporządzaniu informacji przez płatników znajdziesz na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Dla pracodawcy – płatnika.

Reklama