Strona główna DĘBICA Dębica: XII Mistrzostwa Podkarpacia w płukaniu złota

Dębica: XII Mistrzostwa Podkarpacia w płukaniu złota

0
Reklama

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej, serdecznie zapraszają w dniu 8 lipca 2018 r., o godz. 16.00 do Gumnisk na XII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny pod nazwą „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”.


W ramach zawodów w płukaniu złota rywalizować będą reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica. Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwać będzie jak co roku Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi.
Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do zabawy w stylu średniowiecznym, dla uczestników przygotowano pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia i wiele innych atrakcji. Wieczorem zagra zespół ROMPEY. Po koncercie zapraszamy do zabawy tanecznej z zespołem SEKEND.
Podczas imprezy zostanie przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Dębica, organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości.

Reklama