Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany i uprawę konopi. W jego domu funkcjonariusze znaleźli marihuanę z wcześniejszej uprawy. 22-latek przyznał się do winy. Odpowie za uprawę konopi i posiadanie niedozwolonych środków odurzających.

W piątek policjanci wydziału kryminalnego z dębickiej komendy, zajmujący się ujawnianiem osób posiadających, handlujących lub wytwarzających narkotyki, uzyskali informację o 22-letnim mężczyźnie, który w domu może posiadać zakazane środki. Policyjne ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania domu policjanci ujawnili prawie 60 gramów marihuany i ponad 100 gramów konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do uprawy konopi indyjskich, która znajdowała się na terenie ogródków działkowych w jednym z budynków gospodarczych. W pomieszczeniu policjanci ujawnili 48 krzewów. Mieszkańcowi Dębicy przedstawiono już zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do uprawy roślin oraz posiadania marihuany. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źr. KPP Dębica