Strona główna DĘBICA Dębica, Ropczyce: PGNiG odkryło nowe złoża gazu

Dębica, Ropczyce: PGNiG odkryło nowe złoża gazu

0
Reklama

Państwowe Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odkryło na terenie powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego nowe złoża gazu ziemnego.


PGNiG otrzymało z otworów na ziemi dębickiej i ropczycko-sędziszowskiej przemysłowe przypływy gazu ziemnego. Z dwóch otworów wydobywczych szacowane są już przypływy gazu. Spółka informuje, że po podłączeniu do infrastruktury wydobywczej przypływy gazu z otworu Sędziszów-38K wyniosą ok. 68 tys. m3 na dobę, natomiast z otworu Korzeniówek-1K – ok. 22 tys. m3 na dobę.

PGNiG SA wydobywa gaz ziemny na Podkarpaciu od ponad 60 lat, ale wciąż odkrywamy tu nowe złoża surowca. To między innymi zasługa niedawno opracowanej metody poszukiwań, która pozwala z dużą trafnością wyznaczać miejsca wykonywania odwiertów – wyjaśnił Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Liczymy, że nowe odwierty pozwolą nam zwiększyć wydobycie gazu na południu Polski.

Obecnie PGNiG posiada w kraju 23 koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz 25 koncesji łącznych (poszukiwane, rozpoznawanie oraz wydobywanie). Spółka dysponuje również 213 koncesjami eksploatacyjnymi, z czego 151 to koncesje na wydobywanie gazu ziemnego, 14 – ropy naftowej a 48 – ropy i gazu.
źr. PGNiG 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułJarosław: Tworzą stowarzyszenie by pomóc hospicjum
Następny artykułRzeszów: Solidarność zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim