Kierowca autobusu wycieczkowego miał 0,21 promila alkoholu organizmie. Mężczyzna w ubiegłą środę miał wieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Kierowcę za jazdę w stanie po użyciu alkoholu czeka odpowiedzialność przed sądem. Policjanci zatrzymali także kierowcę volkswagena, w którego organizmie alkomat wskazał prawie 4 promile.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzeźnicy, w środę około godz.8, zatrzymali uprawnienia kierowcy autobusu wycieczkowego. Mężczyzna miał wieźć na pokładzie autobusu kilkadziesiąt dzieci wraz z opiekunami. W trakcie wykonywanych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego mieszkańca miejscowości Bielowy. Badanie wykazało, że mężczyzna ma 0,21 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy, więc autobus zabezpieczył i wyruszył z dziećmi inny kierowca z firmy zajmującej się przewozem. Policjanci zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo czeka go odpowiedzialność przed sądem.

Tego samego dnia około godz.16 w miejscowości Wola Brzostecka, policjanci z Brzostka, zatrzymali do kontroli kierującego vw golfem. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu na trzeźwość. Alkomat wskazał prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena. Po zakończonej interwencji mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania, a pojazd zabezpieczyła rodzina. Za popełnione przestępstwo czeka go odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowania w powyższych sprawach prowadzą policjanci z Komisariatów w Brzostku i Brzeźnicy.