Dębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 40-letniego mieszkańca Zwiernika. Ciało mężczyzny odnaleziono w przydrożnym rowie. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wczoraj po godz. 22, policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok 40-letniego mężczyzny. Ciało znajdowało się w przydrożnym rowie w miejscowości Zwiernik w powiecie dębickim. 40-letni mieszkaniec tej miejscowości prawdopodobnie jest ofiarą wypadku drogowego.

Policjanci ustalili wstępnie, że około godz. 20, kierujący mercedesem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną i potrącił idącego pieszego, który został odrzucony do przydrożnego rowu. Mercedes wjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi.

Kierowca odjechał z miejsca z innym mężczyzną. Policjanci ustalili, że za kierownicą mercedesa, w chwili zdarzenia, prawdopodobnie siedział 42-letni mieszkaniec powiatu dębickiego.

Przed godz. 10, kierujący mercedesem 42-latek został przywieziony przez znajomego na komisariat policji. Mężczyzna, po badaniach w szpitalu, zostanie osadzony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze wykonują czynności pod nadzorem prokuratora i ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źr. KPP Dębica