Strona główna DĘBICA Dębica: Centrum Kultury zaprasza na "Narodowe Czytanie"

Dębica: Centrum Kultury zaprasza na "Narodowe Czytanie"

0
Reklama

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie i serdecznie zaprasza do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu w dniu 21 września 2018r. o godzinie 18.30 na wspólne czytanie powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. 


Piękna akcja promująca literackie dziedzictwo kulturowe Polski szczególnie odbierane jest w Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości.
W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
W świat przedstawiony w utworze przeniesie nas Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA.
Do wspólnego czytania zaprasza Wójt Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.
 

Reklama
Poprzedni artykułInternauci kpią z Prezydenta Polski
Następny artykułRzeszów: Już jutro ogólnopolskie obchody Dnia KAS