Strona główna POLITYKA Czy bezpieczeństwo Polski jest zagrożone? Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej

Czy bezpieczeństwo Polski jest zagrożone? Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej

0
Reklama

Na konferencji prasowej, w której uczestniczyli poseł Marek Rząsa,poseł Paweł Poncyliusz oraz europoseł Elżbieta Łukacijewska zostały poruszone dwa tematy. Pierwszy dotyczy bezpieczeństwa kraju, drugi natomiast to bezpieczeństwo zdrowia.

Na początku konferencji Elżbieta Łukacijewska mówiła o zagrożeniu konfliktem, są to kwestie Ukrainy i ewentualnych działań Rosji, które powodują że część krajów takich jak Wielka Brytania, Kanada, Stany Zjednoczone oraz Rosja wycofuje swoich dyplomatów z Ukrainy. Takie działania pokazują, że ten konflikt może się wydarzyć, dodaje – iż wiele krajów Unii Europejskiej a także USA robią wszystko aby zażegnać ten konflikt na drodze pokojowej.

Reklama

W dalszej części swojego przemówienia europoseł skierowała zapytania do Rządu Prawa i Sprawiedliwości, czy my Polacy możemy czuć się bezpiecznie, czy rząd robi wszystko aby przeciwdziałać konfliktowi.

Z kolei poseł Paweł Poncyliusz porusza temat bezpieczeństwa zdrowia, stwierdził, że panuje kompletny chaos w służbie zdrowia, która nie radzi sobie z obecną sytuacją spowodowaną piątą falą epidemii. Kolejnym problemem jest brak możliwości wykonania testów w kilku aptekach na terenie Podkarpacia wytypowanych do wykonywania darmowych testów.

Jak stwierdził poseł, rząd poniósł klęskę jeśli chodzi o szczepienia, wymienia tu takie akcje jak losowania nagród czy wieszanie kosztownych bilbordów, które nie przełożyły się na wysoki odsetek zaszczepionych.

Reklama
Poprzedni artykułPijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek
Następny artykułWypadek w Hucisku Nienadowskim. Jedna osoba w szpitalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!