Strona główna JAROSŁAW Czujnik czadu włączył się na czas

Czujnik czadu włączył się na czas

0
Reklama

Czujnik tlenku węgla może uratować życie. Dzięki temu urządzeniu, kobieta wezwała odpowiednie służby, a rodzina na czas opuściła mieszkanie. Kobieta z trójką dzieci trafiła na obserwację do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 21. Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, włączył się czujnik czadu, a troje dzieci, które przebywały w pomieszczeniach źle się poczuły.

Reklama

Na miejscu policjanci ustalili, że w mieszkaniu włączył się czujnik czadu. Kobieta natychmiast wywietrzyła całe mieszkanie, otwierając okna. Ponieważ jej trójka dzieci zaczęła skarżyć się na złe samopoczucie, zaalarmowała służby. Kobieta wraz z dziećmi została przewieziona na obserwację do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, wykryli w mieszkaniu, przy pomocy urządzeń pomiarowych, podwyższone stężenie tlenku węgla, wynikające najprawdopodobniej z nieszczelności piecyka gazowego.

W tym przypadku domowy czujnik tlenku węgla uratował zdrowie i być może nawet życie domowników.

Przypominamy, ze w związku z trwającym sezonem grzewczym obowiązkowe są okresowe przeglądy urządzeń grzewczych, instalacji gazowej i elektrycznej oraz kontrole przewodów wentylacyjnych i czyszczenie przewodów kominowych.

Reklama
Poprzedni artykułPijana matka zajmowała się dzieckiem
Następny artykułUgodził nożem kolegę w Sylwestra. Trafił do aresztu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!