Policjanci z posterunku w Czudcu zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który kierował oplem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 16 policjanci z posterunku w Czudcu zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierującego oplem. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 4 promile. Jak się później okazało, mężczyzna miał też aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policja przypomina:

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

źr. KPP Strzyżów