Strona główna KOLBUSZOWA Czterech nastolatków przed sądem. Odpowiedzą za swoją nieodpowiedzialność

Czterech nastolatków przed sądem. Odpowiedzą za swoją nieodpowiedzialność

0

Wakacje to czas, kiedy na drogach pojawia się wielu miłośników motocykli i quadów. Na pojazdy wsiadają również bardzo młode osoby, które często nie mają świadomości obowiązujących przepisów. Przed sądem rodzinnym odpowie czterech nastolatków, którzy motorowerami i quadem jechali drogą publiczną bez uprawnień, bez kasków oraz zignorowali podane przez policjantów sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej.

Kilka dni temu w Raniżowie, policjanci zwrócili uwagę na czterech chłopców. Trzech z nich jechało motorowerami po drodze publicznej, a jeden pojazdem typu quad. Żaden z chłopców nie miał założonego kasku ochronnego. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie pojazdów. Jednak młodzi kierowcy nie tylko nie zatrzymali się do kontroli, ale zaczęli uciekać, skręcając w polną ścieżkę. Tam kierujący quadem stracił panowanie i przewrócił się do rowu.

Do chłopaka podbiegli policjanci, którzy ustalili, że nie odniósł on obrażeń. Po chwili na miejsce przyjechali również trzej motorowerzyści. Jak ustalili policjanci, wszyscy są mieszkańcami gminy Raniżów. Jeden z nich ma 14 lat, pozostali mają po 13 lat. Chłopcy przyznali, że widzieli radiowóz, ale nie zatrzymali się do kontroli, ponieważ nie mają uprawień do kierowania i obawiali się konsekwencji.

Zostali przekazani pod opiekę swoich rodziców. Ich zachowanie oceni teraz sąd rodzinny.

Policjanci przypominają i apelują, nieodpowiedzialna jazda grozi nie tylko odpowiedzialnością prawną, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułPodkarpaccy terytorialsi obchodzili swoje święto
Następny artykułPijany za kółkiem. Uszkodził auto, a później wjechał w budynek
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj