Strona główna LUBACZÓW Czterech imigrantów chciało dotrzeć do Niemiec. Wrócą na Ukrainę

Czterech imigrantów chciało dotrzeć do Niemiec. Wrócą na Ukrainę

0
Reklama

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 listopada) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, który ochrania placówka SG w Horyńcu-Zdroju. Patrol SG wylegitymował dwóch cudzoziemców. Jak ustalono, byli to dwaj obywatele Turcji w wieku 29 i 41 lat. Mieli przy sobie tureckie dowody osobiste i na ich podstawie legalnie dostali się na Ukrainę. Celem ich podróży miały być Niemcy.

Minionej nocy (19 listopada) w okolicach Siedlisk, strażnicy graniczni z placówki w Medyce patrolujący granicę z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, zatrzymali dwóch obywateli Tadżykistanu. Mężczyźni w wieku 20 oraz 33 lat mieli przy sobie paszporty. Pod osłoną nocy chcieli przedostać się  w głąb Polski, a następnie dalej na Zachód Europy. Trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Reklama

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 135 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

Reklama
Poprzedni artykuł24-latek bez stałego adresu z zarzutem kradzieży na plebanii
Następny artykułWirus ASF w odwrocie? Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj