Strona główna WIADOMOŚCI Czekamy na decyzję rządu ws. nowych obostrzeń

Czekamy na decyzję rządu ws. nowych obostrzeń

160
0

Wczoraj miała odbyć się konferencja rządu, podczas której premier miał przedstawić nowe obostrzenia w walce z pandemią. Spotkanie przełożono na dzień dzisiejszy.


Wczoraj doszło do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Andrzejem Dudą w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda poznał obostrzenia jakie rząd ma wprowadzić w życie, by skuteczniej walczyć z pandemią.
„Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono aktualną sytuację epidemiczną oraz kolejne działania w walce z epidemią koronawirusa. Jutro o godz. 11:00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ustalenia zespołu” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.
 
 Nieoficjalnie mówi się, że nauka zdalna ma objąć uczniów klas podstawowych od klasy IV wzwyż, zamknięte stacjonarnie mają być lokale gastronomiczne. Dodatkowo mówi się o zakazie wychodzenia z domu seniorów i małoletnich poniżej 15 roku życia. Nastolatkowie i dzieci w godzinach 9-15 mogliby poruszać się po ulicach tylko w obecności osób pełnoletnich.
– Dziś płacimy rachunek za letnie zaniedbania, ale uczmy się na błędach i patrzmy w przyszłość. Sezon COVID-19 potrwa do maja, więc tę drogę trzeba dobrze i mądrze zaplanować – wskazał ekspert prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog.