-Jeśli do piątku wirus nie zwolni, możemy szykować się na pełen lockdown- powiedział w rozmowie z Faktem minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na razie obostrzenia nie są tak restrykcyjne jak na wiosnę, nie jesteśmy całkowicie zamknięci w domach. Jednak liczba zakażeń nadal rośnie.

“To może być wysłanie reszty szkół na naukę zdalną, zakaz przemieszczania się poza dojazdem do pracy. Jak do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown” – powiedział w rozmowie z Faktem minister zdrowia Adam Niedzielski.

W piątek premier Mateusz Morawiecki również zaznaczył, że jeśli dotychczasowe obostrzenia nie zadziałają, rząd będzie musiał podjąć radykalniejsze formy działania.

 Polacy zastanawiają się co ze zbliżającymi się obchodami Wszystkich Świętych i wizytami na cmentarzach. Polsat News podaje:

“Z informacji, do których dotarł dziennik.pl wynika, że ostateczną datą do podjęcia decyzji o całkowitym lockdownie będzie piątek. Ma to związek z Dniem Wszystkich Świętych wypadającym w najbliższą niedzielę. To czy Polacy będą mogli wybrać się na groby bliskich, będzie zależało od odnotowywanych w tym tygodniu liczb nowych zakażeń w ciągu doby.”