Strona główna POLSKA I ŚWIAT Cudzoziemcy popełniają coraz więcej przestępstw

Cudzoziemcy popełniają coraz więcej przestępstw

0
Reklama

Mieszkający w naszym kraju, cudzoziemcy, coraz częściej stają się przestępcami. Według Komendy Głównej Policji, skala przestępczości wzrosła w przeciągu dwóch lat o ok. 80 proc. 

 
Łączna liczba popełnionych przestępstw przez cudzoziemców w Polsce to 6264 to o ponad 2800 więcej niż dwa lata wcześniej.
W statystykach najwięcej przestępstw popełnili Ukraińcy, wg. danych KGP popełnili oni ponad połowę wszystkich czynów zabronionych, główne ich przewinienia to jazda pod wpływem alkoholu.
Na drugim miejscu znaleźli się Białorusini, którzy popełnili 357 czynów. Na trzecim miejscu Litwini popełnili oni prawie 250 przestępstw. Wśród innych narodowości przestępcami byli często Niemcy, Rosjanie, Bułgarzy i Rumuni.
Wzrost z poprzednim rokiem zanotowano w statystykach, kradzieży o ponad 100 przypadków. Więcej było również przestępstw narkotykowych wzrost o 250 czynów. Przybyło też ciężkich przestępstw. Gwałtów odnotowano aż 21 wzrost o 6 z poprzednim rokiem. Cudzoziemcy  w 2017 roku dokonali 9 zabójstw, w 2016 było tylko 3. Przybyło również rozbojów i przestępstw gospodarczych, w tej kategorii najczęściej w konflikt z prawem wchodzili Ormianie.
 

Reklama
Poprzedni artykułJasionka: Nowa firma z branży lotniczej zaczyna rekrutację
Następny artykułMielec: 75. rocznica rozbicia więzienia Gestapo przez oddział Jędrusiów