Strona główna WIADOMOŚCI Crossowcy niszczący lasy ukarani

Crossowcy niszczący lasy ukarani [foto]

0
Reklama

W okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych Straż leśna z terenu RDLP w Krośnie prowadziła akcję pod hasłem „Stroisz”. W założeniu ma ona zapobiegać nasilającym się w tym okresie kradzieżom stroiszu i dewastacjom jodłowych młodników.

Reklama

Patrolowano okolice, w których w przeszłości dochodziło do kłusownictwa, ujawniono też przypadki bezprawnego korzystania z lasu. Na terenie pogórza działał wspólny patrol Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kołaczyce i Nadleśnictwa Strzyżów.

– W niedzielę 30 października patrolowaliśmy najpierw obszary Nadleśnictwa Strzyżów, następnie przenieśliśmy się w rejon kompleksu Liwocz w Nadleśnictwie Kołaczyce, gdzie stwierdziliśmy obecność pojazdów typu cross – relacjonuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. – W wyniku interwencji zatrzymano dwa pojazdy motocross oraz jeden typu quad szarżujące po lesie. Sprawcy nielegalnego rajdu zostali ukarani mandatami w wysokości po 1000 zł w związku ze zbiegiem art. 161 i art. 163 kodeksu wykroczeń. Ponadto upomniano 12 osób w związku z zachowaniem niezgodnym z obowiązującymi przepisami i zasadami korzystania z lasu, jak chociażby blokowanie drogi dojazdowej do lasu.

Akcja „Stroisz” zaczęła się 26 października i potrwa w regionie do 3 listopada.

źr. RDLP Krosno

Reklama
Poprzedni artykułZwłoki kobiety w zaroślach. Trwa śledztwo w sprawie
Następny artykułTadżyk z fałszywym prawem jazdy zatrzymany na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!