W szpitalu w Sędziszowie Małopolskim wykryto ognisko koronawirusa. W środę pozytywne testy potwierdziły zakażenia u 19 osób. Kolejne 4 przypadki wykryto w piątek (tj. 11.09) . Na kwarantannie przebywa obecnie około 450 osób.

Przypadki wykryto na oddziale neurologii w Powiatowym Szpitalu w Sędziszowie Małopolskim.  W środę późną porą został powołany zespół do działań kryzysowych i podjął działania adekwatne do sytuacji. Szpital podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział.

 

Po zamknięciu oddziału neurologii w szpitalu w Dębicy, pacjenci zostali przewiezieni do szpitala w Sędziszowie.  Prawdopodobnie jeden z nich był zakażony wirusem. Jak donosi starosta powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak na czwartkowej konferencji prasowej , wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem, zostały  przewiezione do innych szpitali zakaźnych na terenie województwa podkarpackiego. Jedna osoba ze względu na dobry stan, po uzgodnieniu z lekarzami i sanepidem, została przewieziona do domu, gdzie będzie samodzielnie odbywać kwarantanne.-Te osoby których stan jest trudny i wymagają specjalistycznej opieki neurologicznej, zostaną na naszym oddziale. Dalsze decyzje będą determinowane dalszym rozwojem sytuacji.- informuje starosta.