Strona główna SANOK Ciarko niebawem wraca do produkcji. Firma wystosowała komunikat

Ciarko niebawem wraca do produkcji. Firma wystosowała komunikat

0
Reklama

Po pożarze, jaki w czwartek po południu wybuchł w zakładzie produkcyjnym Ciarko Design w Sanoku, firma wystosowała komunikat.

Czytamy w nim:

Reklama

Około godziny 13:30 zaczęła palić się mała lakiernicza część zakładu produkcyjnego, następnie pożar rozprzestrzenił się na halę montażową. Pracownicy Ciarko natychmiast zaalarmowali straż pożarną, a następnie została przeprowadzona sprawna akcja ewakuacyjna.

Najważniejszą informacją, jaką Spółka ma do przekazania jest fakt, że nikt z pracowników nie ucierpiał w zdarzeniu. Udało się uratować serce produkcji, czyli park maszynowy, główną lakiernię oraz mniejszą halę montażową, które są kluczowym elementem do zachowania ciągłości produkcyjnej.

Spółka planuje wznowić procesy produkcyjne za około 2 tygodnie. Obecnie na terenie zakładu prowadzone jest postępowanie odpowiednich służb mających na celu wskazać przyczynę pożaru. Teren został zabezpieczony, Ciarko przygotowuje się do porządkowania terenu oraz do cyklicznego przekazywania informacji o procesie wznowienia produkcji swoim pracownikom.

W pożarze poszkodowany został jeden ze strażaków, biorących udział w akcji gaśniczej. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do sanockiego szpitala. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!