Strona główna MIELEC Chwile grozy na meczu Cracovia-Stal Mielec. Strączek w szpitalu

Chwile grozy na meczu Cracovia-Stal Mielec. Strączek w szpitalu

51
0

W ostatnich minutach spotkania 3. kolejki Ekstraklasy Cracovia-Stal Mielec doszło do groźnego zderzenia dwóch zawodników. Bramkarz Stali Mielec stracił przytomność.


Podczas sobotniego meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia-Stal Mielec doszło do groźnego zderzenia dwóch piłkarzy. Kilka minut przed końcem meczu, bramkarz Stali, Rafał Strączek zderzył się z zawodnikiem gospodarzy, Ivanem Marquezem.Strączek uderzył głową w plecy Marqueza. Uderzenie było na tyle silne, że 21-latek stracił przytomność i upadł na ziemię. Pierwszej pomocy udzielili mu koledzy z drużyny, układając nieprzytomnego golkipera w pozycji bocznej ustalonej.
Na boisku zaraz po tym pojawili się medycy, ostatecznie Strączek, po odzyskaniu przytomności i opatrzeniu, w kaftanie stabilizującym trafił do szpitala. Kibice obu klubów gromkimi brawami podziękowali mu za grę.
Kilka minut temu na stronie klubu FKS Stal Mielec pojawiła się informacja, że bramkarz został wypisany z krakowskiego szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednocześnie podziękowali kibicom za wsparcie bramkarza.


Biało-niebiescy prowadzili w meczu po bramce Tomczyka w 82 minucie. Do zderzenia doszło w 87 minucie meczu, po wznowieniu w bramce Stali stanął Damian Primel, który w doliczonym czacie uległ Szymonowiczowi. Mecz zakończył się remisem.
Dawid Szymonowicz 90 – Paweł Tomczyk 82Cracovia: 23. Karol Niemczycki – 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 5. Iván Márquez, 87. Diego Ferraresso – 4. Sergiu Hanca (76, 99. Tomáš Vestenický), 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (76, 26. Filip Piszczek), 9. Marcos Álvarez, 21. Thiago (53, 8. Milan Dimun) – 7. Rivaldinho (52, 11. Mateusz Wdowiak).
Stal: 13. Rafał Strączek (90, 29. Damian Primel) – 6. Marcin Flis, 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 23. Krystian Getinger – 10. Mateusz Mak (76, 7. Maciej Domański), 21. Mateusz Matras, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Petteri Forsell (76, 96. Robert Dadok), 9. Andreja Prokić (88, 11. Szymon Stasik) – 99. Łukasz Zjawiński (68, 98. Paweł Tomczyk).
żółte kartki: Márquez – Flis, Forsell, Matras, Dadok.