Strona główna KULTURA Chrześcijański metal? Zespół z Podkarpacia wydał płytę „Apokalipsa”

Chrześcijański metal? Zespół z Podkarpacia wydał płytę „Apokalipsa”

0
Reklama

Podkarpacki Malchus wydał właśnie swoją siódmą płytę pt. „Apokalipsa”. Nowe wydawnictwo chrześcijańskich metalowców promują dostępne w sieci teledyski.

„Apokalipsa”, tytuł adekwatny do czasu, w którym powstała płyta. Ponad 40 minut mocnej, szybkiej muzyki udekorowanej w patetyczne melodie, grane przez tradycyjne instrumenty takie jak klarnet, akordeon, trąbki a także orkiestrę. Słuchając materiału człowiek zastanawia się nad duchową kondycją ludzkości oraz na której karcie Apokalipsy Jana świat się obecnie znajduje. Album zawiera 14 utworów, z czego siedem to wersje instrumentalne pozostałych numerów. Muzycznie to znane z wcześniejszych płyt połączenie metalu progresywnego z death i thrash metalem, a nawet hardcorem.

Każde pokolenie ma swoją wojnę. Po długim okresie względnego i pozornego pokoju, bezpieczeństwa, przyszedł moment, w którym ludzkość staje w prawdzie o kruchości życia. Jest to czas, w którym można poddać się i pogrążyć w marazmie, depresji, uczuciu beznadziei. Może być to również czas owocny, bogaty w przemyślenia, które pozwolą odnaleźć swoją życiową drogę i cel – mówi Radosław Sołek, wokalista i gitarzysta MALCHUSA. – Pomimo niekorzystnych warunków do wspólnych spotkań i muzykowania, udało nam się w przeciągu roku stworzyć i przygotować nową muzykę – dodaje „Radii”

Reklama

Nagrań dokonano na przełomie lutego i marca w Studio Roslyn. – Na płycie użyliśmy nowych rozwiązań, jeżeli chodzi o dodatkowe instrumenty. Są skrzypce, akordeon, udało się też nam zaprosić gościa, który zagrał na saksofonie – opowiada lider grupy. Płytę promuje już w sieci teledysk do „BrońMy” oraz „ZłoToZło”.

Malchus – Brońmy:

Malchus – ZłoToZło

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!