Policjanci z wydziału ruchu drogowego jarosławskiej jednostki zostali wezwani do Chłopic na miejsce kolizji audi z renaultem. Sprawca kolizji powiadomił Policję, a pokrzywdzony odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wyjaśniło przyczynę ucieczki pokrzywdzonego. Mężczyzna kierował samochodem mając prawie 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze w jarosławskiej drogówki, zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce w niedzielę przed godz. 16 w Chłopicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący audi 19-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, podczas cofania, doprowadził do zderzenia z pojazdem znajdującym się za nim. Ku zaskoczeniu sprawcy kolizji, kierujący renaultem uciekł z miejsca zdarzenia. 19-latek z audi, pojechał za pokrzywdzonym i wskazał policjantom posesję, na której znajdował się uszkodzony w wyniku kolizji pojazd oraz kierujący nim mężczyzna.

37-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego poddano badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wskazał, że miał w organizmie 2,62 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

37-latek usłyszał już zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

źr. KPP Jarosław