Strona główna WIADOMOŚCI Chcieli wywieźć na Ukrainę skradzione pojazdy. Odzyskano części

Chcieli wywieźć na Ukrainę skradzione pojazdy. Odzyskano części

0
Reklama

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce udaremnili próbę wywozu do Ukrainy ośmiu skrzyń biegów pochodzących z pojazdów skradzionych na terytorium Polski, Niemiec, Francji i Włoch.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca podczas odprawy granicznej pojazdów wyjeżdżających z Polski w Medyce. Funkcjonariusze SG kontrolujący auto kierowane przez 28-letniego Ukraińca, ujawnili w przestrzeni ładunkowej podzespoły pochodzące z różnych pojazdów. Mundurowi przeprowadzili szczegółową analizę legalności pochodzenia tych części. Dzięki międzynarodowej współpracy służb ustalono, że osiem przewożonych skrzyń biegów pochodzi z samochodów skradzionych na terytorium czterech krajów UE, tj. Polski, Niemiec, Francji i Włoch.

Były to podzespoły o łącznej szacunkowej wartości 40 tys. złotych, pochodzące z pojazdów marki BMW, Hyundai, Land Rover, Kia, Alfa Romeo oraz Mercedes Benz. Auta były poszukiwane m.in. przez Interpol. Strażnicy graniczni zatrzymali podzespoły, a obcokrajowca przesłuchali w charakterze świadka. Dalsze czynności będą prowadzone przez Policję.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!