Strona główna JAROSŁAW Chcieli ukraść kable, wpadli na gorącym uczynku

Chcieli ukraść kable, wpadli na gorącym uczynku

0
Reklama

Uszkodzenie kabli nawiniętych na drewniane bębny oraz usiłowanie ich kradzieży – takie zarzuty usłyszeli dwaj bracia z Jarosławia, w wieku 16 i 24 lat. Wartość strat, wynikłych z uszkodzenia mienia, pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 2 tys. zł. Braci zatrzymali policjanci jarosławskiej jednostki w wyniku pościgu, po tym jak usiłowali dokonać kolejnej kradzieży.

Kilka dni temu, policjanci z jarosławskiej komendy otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży i uszkodzeniu kabli nawiniętych na drewniane bębny, poprzez nacięcie powłoki izolującej. Do zdarzeń doszło dwukrotnie na terenie jednego ze składów firmy znajdującej się w Jarosławiu. Straty związane z uszkodzeniem kabli oszacowano na kwotę ponad 2 tys. zł.

Reklama

Na podstawie zebranych informacji, policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Podczas wykonywania w tej sprawie czynności, w czwartek w nocy, funkcjonariusze zauważyli w okolicy składu firmy, dwóch rowerzystów. Osoby te ubrane były w ciemną odzież. Rowerzyści zatrzymali się przy drewnianych bębnach i zaczęli oświetlać latarkami nawinięte na nich kable. Gdy zauważyli policjantów wsiedli na rowery i zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani.  

Okazali się nimi dwaj bracia z Jarosławia, w wieku 16 i 24 lat. W ich plecakach funkcjonariusze znaleźli worki parciane, cęgi do cięcia metalu, siekiery, rękawiczki oraz latarki. Starszy z braci został doprowadzony do policyjnego aresztu, a młodszy został przekazany pod opiekę matki.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie braciom zarzutów uszkodzenia mienia oraz usiłowania kradzieży, do których się przyznali. Za to przestępstwo 24-latkowi grozi karą pozbawienia wolności do 5 lat. Młodszy z braci za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!