Strona główna RZESZÓW Chciała sprzedać swetry, straciła kilkaset dolarów

Chciała sprzedać swetry, straciła kilkaset dolarów

0
Reklama

Jak łatwo paść ofiarą internetowych oszustów przekonała się mieszkanka Rzeszowa. 48-latka, zajmująca się rękodzielnictwem, wystawiała na jednej z platform społecznościowych swoje wyroby. Na jej ogłoszenie zareagował obcokrajowiec, który zainteresowany był zakupem 3 swetrów i szali. Sprzedająca obliczyła koszt towaru i wysyłki za ocean, o czym mailowo poinformowała kupującego. Wysłała mu również numer swojego konta, aby ten wpłacił należną kwotę 250 dolarów.

Mężczyzna odpisał, że łatwiej będzie mu zapłacić za pośrednictwem paypal. Ponieważ rzeszowianka nie miała takiego konta, założyła je. Jednocześnie otrzymała maila z zapewnieniem, że na nowo założone konto wpłynęła już kwota 250 dolarów za złożone zamówienie. Pieniędzy tych jednak nie mogła pobrać, gdyż jej konto nie miało statusu premium. Aby odblokować środki, należało na to konto wpłacić 400 dolarów zwrotnej zaliczki. 48-latka pomimo pewnych podejrzeń wpłaciła żądaną sumę. Przez cały czas była zapewniana, że wszystko jest dobrze, a transakcja przebiega prawidłowo.

Reklama

O tym, że jest to oszustwo kobieta przekonała się dzień później. Skontaktowała się z operatorem paypal, który potwierdził jej podejrzenia. Dokładnie sprawdziła link do paypal, jaki przysłał jej nieznajomy. Zauważyła, że po kliknięciu w link pojawia się rozszerzenie z widocznym innym adresem.

Niestety, rzeszowianka zamiast zarobić, straciła ponad 1600 złotych.

Rzeszowscy policjanci przypominają, aby podczas internetowych transakcji zachować szczególną ostrożność. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Nie klikajmy w przesyłane nam linki, wpisujmy dany adres strony własnoręcznie. Zwracajmy przy tym uwagę na pisownię. Zmiana choćby jednej litery lub znaku spowoduje przekierowanie na inne konto. Nie ujawniajmy swoich danych osobowych.Chrońmy siebie i bądźmy bezpieczni w sieci!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!