Strona główna NISKO Chciała sprzedać suknię ślubną, straciła 23 tys. zł

Chciała sprzedać suknię ślubną, straciła 23 tys. zł

0
Reklama

Korzystając z platform aukcyjnych musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 23-letnia mieszkanka powiatu niżańskiego została oszukana za pośrednictwem jednej z platform sprzedażowych. Kobieta wystawiła na sprzedaż sukienkę ślubną. Aby ustalić adres odbioru towaru, za pośrednictwem otrzymanej wiadomości sms z linkiem, wpisała dane logowania do bankowości elektronicznej i straciła 23 tys. złotych.

Popularna platforma aukcyjna umożliwia łatwe kupowanie i sprzedawanie przedmiotów pomiędzy użytkownikami znanego portalu społecznościowego. Jej popularność ciągle rośnie, ale też przyciąga oszustów, którzy w łatwy sposób chcą się wzbogacić.

Reklama

W miniony piątek, ofiarą oszustwa padła jedna z mieszkanek powiatu niżańskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży sukienkę ślubną i zamieściła ogłoszenie na popularnym serwisie. Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Przesłała kobiecie link, za pośrednictwem którego została przekierowana na stronę firmy kurierskiej, aby ustalić adres odbioru towaru. Pokrzywdzona, niczego nie podejrzewając, zalogowała się do aplikacji swojego banku i wpisała dane potrzebne do logowania. Po chwili zauważyła, że z jej konta zostało wypłacone 23 tys. złotych.

Pamiętaj! Sprzedając w Internecie również możesz zostać oszukany. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane. Nie klikaj w linki w wiadomościach, kierujące do płatności. Czytaj uważnie sms-y autoryzacyjne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!