Strona główna WIADOMOŚCI Chciała sprzedać rower, straciła 14 tys. zł

Chciała sprzedać rower, straciła 14 tys. zł

0
Reklama

Blisko 14 tys. złotych straciła 40-letnia mieszkanka gminy Grębów, która na jednym z portali wystawiła na sprzedaż rower. Oszustka zainteresowana zakupem jednośladu, skontaktowała się z kobietą za pomocą komunikatora. W efekcie podstępu, pokrzywdzona podała przestępcom kod Blik. Po krótkim czasie, ze swojego konta straciła niemal wszystkie oszczędności. Policjanci przypominają – niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie, nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych osób linków i nie podawajmy żadnych danych.

1 czerwca, do dyżurnego jednostki policji, zgłosiła się 40-letnia mieszkanka gminy Grębów, która padła ofiarą oszustwa internetowego. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że za pomocą jednego z portali internetowych, wystawiła na sprzedaż rower górski o wartości 450 złotych.

Reklama

Przed południem, za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią nieznana kobieta, która była zainteresowana zakupem jednośladu. Oszustka, podczas rozmowy nakłoniła mieszkankę gminy Grębów, do kliknięcia w przesłany link, przekierowujący ją rzekomo do strony internetowej firmy kurierskiej.

Następnie, bez wiedzy i zgody kobiety, oszustka podłączyła się do sieci teleinformatycznej i uzyskała dostęp do aplikacji bankowej przypisanej do zarejestrowanego na 40-latkę rachunku bankowego. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej, namówiła pokrzywdzoną do podania kodu Blik, dzięki któremu, przestępcy dokonali zwiększenia limitu na jej koncie bankowym. Chwilę później z oszczędności 40-latki, dokonali zapłaty za sprzęt AGD i RTV, w jednym ze sklepów na terenie województwa mazowieckiego. Właścicielka roweru straciła blisko 14 tys. złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!