Strona główna BIESZCZADY Chciał wręczyć łapówkę, by uniknąć mandatu

Chciał wręczyć łapówkę, by uniknąć mandatu

0
Reklama

Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Liskowate, w związku z przekroczeniem prędkości, zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

Reklama

44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułRusza XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań 38-latka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!