Strona główna TARNOBRZEG Chcąc uniknąć odpowiedzialności, przesiadł się na fotel pasażera

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, przesiadł się na fotel pasażera

0
Reklama

57-letni kierowca audi, jadąc przez Tarnobrzeg, popełnił wykroczenie drogowe. Na widok policyjnego patrolu, aby uniknąć kary, postanowił zamienić się miejscami z pasażerką auta. Jak się okazało, był pod działaniem alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

We wtorek po godz. 9,  policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie osiedla Sobów, zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Kierowca auta, będąc w rejonie przejazdu kolejowego, zignorował znak drogowy STOP, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie pojazdu, przyspieszył i kontynuował jazdę. Widząc zatrzymujących go policjantów, zatrzymał samochód kilka metrów przed miejscem kontroli i zamienił się miejscami z pasażerką. Funkcjonariusze podjęli kontrolę. Szybko wyszło na jaw, dlaczego 57-letni  mieszkaniec gminy Gorzyce, zamienił się miejscami z jadącą z nim kobietą.

Reklama

Przeprowadzone badanie wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie 57-latka. To nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Był także w przeszłości notowany za jazdę na „podwójnym gazie”. 54-letnia pasażerka, która siedziała za kierownicą pojazdu, przyznała się policjantom do zamiany miejsc. Była zdenerwowana i zawstydzona całym zajściem.

Kierowca audi za popełnione wykroczenie – niestosowania się do znaku STOP – został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Za jazdę po alkoholu i bez uprawnień, 57-latek odpowie przed sądem.

Reklama
Poprzedni artykułPGE FKS Stal Mielec przed meczem z Zagłębiem Lubin
Następny artykułW wypadku zginęło dwie osoby. Jest areszt dla kierowcy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj