Strona główna RZESZÓW Ceny mieszkań w Rzeszowie rosną, ale nie tak szybko, jak w innych...

Ceny mieszkań w Rzeszowie rosną, ale nie tak szybko, jak w innych miastach

0
Reklama

Niemal 9 tys. zł trzeba zapłacić za m kw. rzeszowskiego mieszkania. Rok do roku ceny wzrosły tu o 9%. W porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi to stosunkowo niewiele. Mniejsze wzrosty miały miejsce tylko w Poznaniu, Bydgoszczy, Kielcach i Lublinie.

Ile za własne M?

Reklama

Z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl wynika, że w czerwcu br. za m kw. nowej nieruchomości (mieszkania i domu) w Rzeszowie należało średnio zapłacić 8 868 zł. Miesiąc wcześniej – 8 743 zł. Ceny rzeszowskich nieruchomości utrzymują się na umiarkowanym poziomie i nie rosną w zastraszającym tempie. Należy jednak zauważyć, że od początku roku podrożały już o 5%.

Warto zwrócić także uwagę na preferencje zakupowe klientów. W czerwcu br. ponad 49% sprzedanych nieruchomości stanowiły te z ceną do 7 tys. za m kw., a 18% sprzedanych lokali charakteryzowało się średnią ceną za m kw. od 7 do 8 tys. zł. To oznacza, że w stolicy województwa podkarpackiego bardzo szybko kurczy się pula nieruchomości z ceną poniżej średniej.

W ubiegłym miesiącu blisko 25% przeprowadzonych transakcji dotyczyło segmentu cenowego od 8 do 9 tys. zł. Pozostałe 8% to lokale sprzedane za średnią cenę powyżej 9 tys. zł/ m kw.

Oferta rzeszowskich deweloperów

Oferta lokalnych deweloperów nie należy do największych, jednak na przestrzeni ostatniego roku znacznie się powiększyła. Jak wynika z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, na koniec czerwca 2023 w ofercie lokalnych deweloperów znalazło się 1 740 mieszkań i domów. Rok wcześniej było to zaledwie 947 nieruchomości.

Jak natomiast wygląda średnia powierzchnia nieruchomości prezentowanych w ofercie?  W czerwcu 2023 roku średnia powierzchnia mieszkania wynosiła 49,18 m kw. Z kolei średnia powierzchnia domu – 129,28 m kw.

Co się sprzedaje?

W czerwcu sprzedaż mieszkań i domów z rynku pierwotnego w Rzeszowie wystrzeliła w górę. W ubiegłym miesiącu nabywców znalazło 206 lokali. Miesiąc wcześniej takich transakcji było zaledwie 21. Licząc od początku roku, to właśnie czerwiec wypada najlepiej pod kątem sprzedaży. Czy w lipcu będzie podobnie? To prawdopodobne, bowiem 1 lipca ruszył program Bezpieczny Kredyt 2%, a tym samym zwiększyła się zdolność kredytowa Polaków.

Natomiast jakie lokale najlepiej sprzedawały się w ostatnim czasie w Rzeszowie? Największą popularnością cieszyły się nieruchomości w przedziale metrażowym od 30 do 50 mkw. Takie lokale to ponad 63% sprzedanych nieruchomości.

Poprzedni artykułNowi funkcjonariusze w podkarpackiej policji [foto]
Następny artykułTragiczny pożar domu. Zginęła 68-latka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!