Strona główna POLSKA I ŚWIAT Caritas Polska przekaże 300 laptopów podczas akcji "Tornister Pełen Uśmiechów"

Caritas Polska przekaże 300 laptopów podczas akcji "Tornister Pełen Uśmiechów"

64
0

Rusza 12 edycja wakacyjnej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”


Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z ubogich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych.
W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej.
– Nauczanie zdalne w czasie epidemii uzmysłowiło nam potrzeby dzieci z placówek Caritas. Dlatego postanowiliśmy w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zatroszczyć się o sprzęt komputerowy, który jest dzisiaj kluczowy w wyrównywaniu szans edukacyjnych najmłodszych – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.
– W ramach partnerstwa z Fundacją Pro Caritate, Caritas Polska pozyskała na ten cel ponad 300 laptopów, które jeszcze w lipcu zostaną przekazane do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez Caritas. Tam dzieci nie tylko będą mogły korzystać z komputerów na miejscu, ale także wypożyczać sprzęt do nauki on-line, np. w czasie epidemii – podkreślono w informacji.
Ks. Iżycki zaznaczył, że Caritas Polska poszukuje kolejnych partnerów, którzy wsparliby tę „szczytną inicjatywę”.
Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas nieprzerwanie od 2009 roku. Od tego czasu Caritas Polska oraz diecezjalne oddziały Caritas przekazały dzieciom w całej Polsce ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.
Sama Caritas Polska w latach 2018-2019 zakupiła i przekazała uczniom z rodzin potrzebujących (w tym m.in. dzieciom polonijnym z Grodna i Wilna) ponad 4000 plecaków szkolnych (w tym 1300 z wyprawkami).
Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” można wesprzeć przekazując darowiznę na stronie http://akcje.caritas.pl/tornister/przelew, wysyłając SMS o treści TORNISTER na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty TORNISTER).