Strona główna POLITYKA Były lider podkarpackiej SLD stanął przed sądem

Były lider podkarpackiej SLD stanął przed sądem

0
Reklama

W Katowicach ruszył proces o korupcję. Na ławie oskarżonych zasiadł m.in. Wiesław C., były wiceminister finansów z Podkarpacia i niegdyś lider partii w województwie. 
Przez sądem w Katowicach ruszył proces znanych byłych baronów (prominentnych polityków partii) SLD. Wśród oskarżonych są niegdyś wysocy rangą działacze Sojuszu. Wśród nich nie zabrakło akcentu z Podkarpacia. Na ławie oskarżonych zasiadł Wiesław C, były wiceminister finansów za rządów SLD i podkarpacki lider tej partii. Najbardziej znanym oskarżonym jest Krzysztof Janik, były szef MSWiA. Obu zarzuca się przyjęcie łapówek od jednej z katowickich firm.
Sprawa miała, zdaniem śledczych, zacząć się od jednej ze spółek, która dostarczała chemię dla kopalń. Okazało się, że ma ona zaległości podatkowe. Miała korumpować polityków, by ci zadziałali na jej korzyść. Wiesław C. miał przyjąć od katowickiej firmy kwotę 240 tys. zł łapówki, Krzysztof Janik łącznie 140 tys. Wiesław C. w zamian za otrzymane pieniądze miał, pośredniczyć w kontaktach pomiędzy przedstawicielami tej firmy a osobami wysoko postawionymi w organach skarbowych.
Za przestępstwa, które zarzuca im katowicka prokuratura, obu byłym politykom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj nie przyznają się do winy, zapewne do końca będą walczyć o oczyszczenie z zarzutów.
 
Źródło: supernowosci24.pl

Reklama
Poprzedni artykułIMGW wydał ostrzeżenia pogodowe!
Następny artykułWilki w Bieszczadach coraz agresywniejsze! Mamy drastyczne zdjęcia rozszarpanej ofiary [18+]