Strona główna WIADOMOŚCI Burze w regionie. Jest Alert RCB

Burze w regionie. Jest Alert RCB

0
Reklama

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla Podkarpacia:

Zjawisko:Burze

Reklama

Stopień: 2

Ważność:od godz. 10:00 dnia 10.06.2024 do godz. 02:00 dnia 11.06.2024

Obszar:Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.

Przebieg:Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem

Zjawisko:Silny deszcz z burzami

Stopień: 1

Ważność:od godz. 23:00 dnia 09.06.2024 do godz. 10:00 dnia 10.06.2024

Obszar:Dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski,dębicki, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, ropczycko-sędziszowski, sanocki i strzyżowski.

Przebieg:Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Ostrzeżenie będzie kontynuowane

_________________________________________________________________________________________________________________________________

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Zjawisko:Gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień: 1

Ważność:od godz. 23:30 dnia 09.06.2024 do godz. 12:00 dnia 10.06.2024

Obszar:Mała Wisła wraz ze zb. Goczałkowice, Mała Wisła od zb. Goczałkowice do ujścia Przemszy, Przemsza do ujścia Brynicy, Brynica, Przemsza od ujścia Brynicy do ujścia do Wisły i przyrzecze Wisły, Soła wraz z kaskadą zbiorników, Soła od kaskady zbiorników do ujścia i przyrzecze Wisły, Skawa wraz ze zb. Świnna Poręba, Skawa od zb. Świnna Poręba do ujścia, Raba wraz ze zb. Dobczyce, Raba od zb. Dobczyce do ujścia, Dunajec wraz ze zb. Sromowce Wyżne, Dunajec od zb. Sromowce Wyżne do zapory zb. Czchów, Poprad, Dunajec od zb. Czchów do ujścia, Biała, Wisłoka do ujścia Jasiołki, Ropa, Jasiołka, Wisłoka od ujścia Jasiołki do ujścia, Skawinka,Wilga i przyrzecze Wisły, Rudawa,Prądnik i przyrzecze Wisły, Szreniawa,Nidzica i przyrzecze Wisły, Uszwica i przyrzecze Wisły, San do ujścia Osławy (wraz ze zlewnią Osławy), San od ujścia Osławy do ujścia Wiaru (wraz ze zlewnią Wiaru), Wisłok do ujścia Morwawy (wraz ze zlewnią Morwawy), Wisłok od ujscia Morwawy do ujscia, Czarna Orawa, Strwiąż (małopolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie)

Przebieg:W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów umownych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi:W miejscu wystąpienia silnych opadów deszczu, a także towarzyszących im opadów burzowych, ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy przebieg zjawiska może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). Ostrzeżenie będzie kontynuowane.

Zjawisko:Gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień: 1

Ważność: od godz. 08:00 dnia 10.06.2024 do godz. 04:00 dnia 11.06.2024

Obszar: Zlewnie dopływów Wisły oraz Czarnej Orawy i Strwiąża (małopolskie, podkarpackie, śląskie) Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Przebieg:W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów umownych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: zmiana dotyczy obszaru, przebiegu oraz czasu obowiązywania. Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!