Strona główna BIESZCZADY Burmistrz Ustrzyk Dln. wydał zakaz korzystania z podręcznika do historii

Burmistrz Ustrzyk Dln. wydał zakaz korzystania z podręcznika do historii

0
Fot. B. Romowicz, źr. Facebook
Reklama

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wydał zakaz korzystania na lekcjach historii z podręcznika autorstwa prof. W. Roszkowskiego.

Burmistrz Romowicz zakazał korzystania z podręcznika do nauki przedmiotu Historia i teraźniejszość nauczycielom z LO SMS.  

Reklama

Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom – podał Bartosz Romowicz.

Zdaniem Romowicza autor podręcznika przekroczył pewną granicę nauki i prywatnego światopoglądu. Chodzi dokładnie o pogląd na metodę invitro.

 Rodzicielstwo (a od ponad roku przeżywam to każdego dnia w swoim życiu) to coś najpiękniejszego, co może zdarzyć się w życiu człowieka Nie każdy ma jednak to szczęście, że udaje mu się być rodzicem w sposób naturalny. Niektórzy korzystają z dorobku nowoczesnej medycyny, stosując metodę invitro, zaś inni z adopcji dziecka. Czy to oznacza, że dzieci w takich rodzinach są inne? Gorsze lub mniej kochane? Jestem przekonany, że nie – uważa burmistrz.

W sieci rozpętała się burza. Głos zabrał m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł

Reklama
Poprzedni artykułRaniła nożem kolegę. Trafiła już do aresztu
Następny artykułNad Wisłokiem w Tryńczy znaleziono zwłoki kobiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!