Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wprowadzenia do obrotu odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi. Zatrzymany, obywatel Bułgarii handlował podrobioną odzieżą znanych producentów. Policjanci zabezpieczyli ponad 750 sztuk odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą systematycznie kontrolują bazary i targowiska w celu między innymi ujawnia osób handlujących podrobionymi towarami.

W niedzielę na bazarze przy ul. Dworaka, funkcjonariusze zauważyli 39-letniego obywatela Bułgarii oferującego na sprzedaż podrobiony towar. Mężczyzna w widocznym miejscu wystawiał asortyment, na który składała się odzież oznaczona podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Oferowane przez niego wyroby cechowały się niską jakością wykonania i niską ceną. W związku z tym funkcjonariusze przewieźli 39-latka do komendy i zabezpieczyli oferowany przez niego towar. Okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 750 sztuk podrobionej odzieży.

Policjanci wszczęli dochodzenie dotyczące podejrzenia naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.