Przerobione zbiorniki paliwa posłużyły dwóm kierowcom do przemytu papierosów przez polsko- ukraińską granice. Mężczyźni zostali przyłapani na próbie przemytu przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w Budomierzu.

Obydwaj kierowcy przekraczali polsko-ukraińską granicę w Budomierzu w poniedziałek, 21 maja br. Podczas kontroli obydwu pojazdów, uwagę funkcjonariuszy Służby Celno-skarbowej zwróciły zbiorniki paliwa. Okazało się, że ukryto w nich papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. W obydwu zbiornikach znajdowało się łącznie 717 paczek papierosów. Przeciwko kierowcom, obywatelom Polski, wszczęte zostały postępowania karne- skarbowe. Mężczyźni musza liczyć się nie tylko z przepadkiem przemycanego towaru, ale także przerobionych do przemytu samochodów.

Przemyt papierosów w przerobionym pojeździe, tym razem autokarze, wykryli w ostatnich dniach także funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej.  Wjeżdżający do Polski autokar został skierowany do kontroli z wykorzystaniem  skanera i  psa szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. Labradorka Gina, która wspierała działania kontrole funkcjonariuszy pomogła w wykryciu skrytki, w której znajdowało się 790 paczek papierosów.  Do ukrycia towaru przyznał się kierowca autokaru, przeciwko któremu wszczęte zostało postepowanie karne skarbowe.  Na poczet  kary grożącej kierowcy zabezpieczona została kwota 9200 zł.

Zatrzymanie ponad 300 szt. towarów, co do których zachodzi podejrzenie naruszenia praw własności przemysłowej, to z kolei wynik wspólnych działań kontrolnych funkcjonariuszy  Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na terenie jednego z przemyskich bazarów. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru (kosmetyki, odzież, okulary przeciwsłoneczne, obuwie) przekracza 13 tys. złotych. W związku z zatrzymanym towarem wszczęto 3 postępowania karne- skarbowe.

źr. KAS