Strona główna HISTORIA Budki telefoniczne znikają na dobre

Budki telefoniczne znikają na dobre

0
Reklama

To już koniec ery budek telefonicznych. Firma Orange, która przejęła kilka lat temu Telekomunikację Polską, likwiduje ostatnie budki telefoniczne.


Rzecznik Prasowy Orange poinformował na swoim Twitterze, że jego firma prawie skończyła już proces likwidacji automatów telefonicznych, których jest operatorem. Ostatnie budki zostały w województwie wielkopolskim oraz lubelskim. Znikną z ulic do końca września. Dwa lata temu Orange posiadało 4200 budek telefonicznych. Teraz pozostały już tylko ostatnie sztuki. Ten relikt przeszłości został zastąpiony przez powszechną i tanią telefonię komórkową.
Utrzymanie budek przestało się opłacać. Pierwsze budki pojawiały się w Polsce w latach 60. W latach 90 pojawiły się, znane większości, automaty na karty magnetyczne.
Dziś prawie każdy posiada telefon komórkowy, z którego można łatwo, szybko i wygodnie wykonać połączenie do wybranej osoby. Będzie nam tęskno jednak do starych budek, do których w małych miejscowościach kolejki ustawiały się na kilkanaście metrów.
źr.: Orange Polska 

Reklama
Poprzedni artykułPodatnicy z Podkarpacia przekazali 24 miliony na organizacje pożytku publicznego
Następny artykułGrozi nam skażenie radioaktywne?