Strona główna TARNOBRZEG Buczek do Tuska w Tarnobrzegu: „Co zrobiliście w Parlamencie Europejskim żeby chronić...

Buczek do Tuska w Tarnobrzegu: „Co zrobiliście w Parlamencie Europejskim żeby chronić polskie rolnictwo?” [video]

0
Reklama

Donald Tusk pojawił się dziś na spotkaniu z wyborcami w Tarnobrzegu. Pojawił się na nim również polityk Konfederacji z regionu- Tomasz Buczek znany m.in. z protestów rolniczych (włącznie z obrzucaniem jajkami ministra Kowalczyka). Lider podkarpackiego Ruchu Narodowego zadał pytanie do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, które wywołało poruszenie na sali i wśród internautów.

— Pan dużo mówi o pomocy rolnikom, tymczasem przecież to na forum Unii Europejskiej zapadają kluczowe decyzje dotyczące rolnictwa. Wiem, że tam jest pan komisarz Wojciechowski z PiS, ale przecież pan reprezentuje ugrupowanie, które rządzi w PE. Co pan i pana posłowie robią tam dla polskich rolników? — pytał Buczek.

Reklama

Tusk zarzucił Buczkowi brak wiedzy na temat UE interpretując, że atak na Unię wynika z tzw. „Piątki Konfederacji” i niekompetencji członków tego ugrupowania. Przewodniczący Platformy wygłosił tyradę na temat swoich zasług w walce o interesy polskich rolników. Przedstawiał, że problemem ukraińskiego zboża zajmował się już w czerwcu minionego roku, za co PiS oskarżył go o ruską propagandę. Przy okazji stwierdził, że powielane przez PiS oskarżenia wobec Konfederacji są akurat słuszne. Buczek, któremu na spotkaniu odebrano mikrofon odgryzł się w mediach społecznościowych:

Pytanie Buczka i odpowiedź Tuska:

Reklama
Poprzedni artykułTak niewiele brakuje, by pomóc sercu Matyldy!
Następny artykuł19-latka dostała 3 tys. zł mandatu. Znacznie przekroczyła prędkość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!