Strona główna BRZOZÓW Brzozów: Okradli staruszkę podając się za pracowników służby zdrowia

Brzozów: Okradli staruszkę podając się za pracowników służby zdrowia

0

Brzozowscy policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy. Oszuści podali się za pracowników przychodni, którzy przyszli z wizytą kontrolną do starszej kobiet. Ukradli mieszkance Brzozowa 32 tysiące złotych. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i rozwagę.


Ofiarą oszustów padła 86-letnia mieszkanka jednego z bloków w Brzozowie, która straciła swoje oszczędności. W środę, około południa, do mieszkania seniorki zapukała kobieta w towarzystwie mężczyzny. Pretekstem była wizyta kontrolna rzekomych pracowników przyszpitalnej przychodni. Oszuści zostali wpuszczeni do mieszkania, gdzie prowadzili rozmowę między innymi na temat problemów zdrowotnych, prezentowali zabiegi rehabilitacyjne i masaż. Prawdopodobnie w tym czasie kolejna osoba splądrowała mieszkanie.
Dzisiaj rano pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona. Łupem złodziei padło 32 tysiące złotych.
Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt Komendą Powiatową Policji w Brzozowie – tel. (13) 4308310 lub 997.
Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu brzozowskiego, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegali ich przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób.
Ostrzegamy:

  • Uważaj na nieznajomych pukających do Twoich drzwi!
  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.
  • Z chwilą, gdy osoba odwiedzająca Twoje mieszkanie podaje się za pracownika administracji, służby zdrowia, przedstawiciela handlowego – wykonaj telefon do danej instytucji lub firmy, aby potwierdzić cel wizyty.
  • O każdym podejrzanym przypadku informują Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997. 

źr. KPP Brzozów 

Poprzedni artykułStalowa Wola: Nocne poszukiwania zakończone sukcesem
Następny artykułOGŁOSZONO EDYCJĘ 2018 PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH