Brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli 44-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, kierował motocyklem. Okazało się również, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż wcześniej już zostały mu zatrzymane. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 8, w Grabownicy Starzeńskiej, policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów tj. prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i policy OC. Podczas kontroli policjanci ustalili, że motocyklem kierował 44-letni mieszkaniec Grabówki. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy i wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci, 44-letni motocyklista nie posiadał prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany w lipcu 2017 roku decyzją sądu, który orzekł wobec niego zakaz poruszania się pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie ponownie przed sądem.

źr. KPP Brzozów