REKLAMA

Brzozów, Dubiecko: Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podkarpaciu

Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie. Wczoraj był w Brzozowie i Dubiecku, gdzie spotkał się z mieszkańcami oraz wziął udział w uroczystości upamiętnienia dubieckich ochotników do Legionów Polskich.

Wizytę na Podkarpaciu prezydent Andrzej Duda rozpoczął od Brzozowa, gdzie powitał go marszałek województwa Władysław Ortyl, wojewoda Lucyna Podhalicz oraz przedstawiciele lokalnego samorządu – starosta brzozowski i burmistrz Brzozowa.

Po oficjalnym powitaniu Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Spotkanie odbywało się w Zespole Szkół Ogólnokształcących, gdzie prezydent wysłuchał dedykowanego mu utworu „Uwierz Polsko” w wykonaniu zespołu młodzieżowego.

Zabierając głos Andrzej Duda dziękował mieszkańcom za służbę Polsce i historię, którą tworzyli ludzie zamieszkujący te tereny. Dziękował także za ciężką pracę, miłość do ziemi i patriotyzm wyrażany w zaangażowaniu w obronę Polski.

To ziemia bardzo szczególna z wielu względów. Zawsze była ważna. Tutaj mieszkali ludzie, którzy byli zdolni bronić Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na swoje walory fizyczne. Silni, oddani mężczyźni, na których można było liczyć, na ich postawę i zryw do walki obronnej – mówił prezydent Andrzej Duda. –  Ta ziemia od zawsze była trudna. Tu przez całe wieki były napaści, po których ta ziemia musiała być odbudowana dzięki miłości i oddaniu. Tak się działo. Walczono o nią przez zabory, powstania i okupacje. Ludzie tu mieszkający odzyskiwali niepodległość, suwerenność i bronili jej granic. Ich potomkami jesteście i mieszkacie tu od stuleci. To wyraz wielkiej siły tradycji i przywiązania do tego wszystkiego, co polskie. Chciałem wam z całego serca podziękować – mówił do zgromadzonych prezydent Andrzej Duda.

Z Brzozowa Prezydent RP pojechał do Dubiecka, gdzie na rynku odbyły się obchody upamiętnienia dubieckich ochotników do Legionów Polskich.

Wizytę zakończyło uroczyste wręczenie przez prezydenta Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które odbyło się w dubieckim zamku. Medale otrzymało 30 par. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami wideo z kanału Prezydent.pl:

10-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)