Strona główna WIADOMOŚCI Brawurowa ucieczka przed patrolem SG

Brawurowa ucieczka przed patrolem SG

0
Reklama

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (17 lutego) w miejscowości Radoszyce na Podkarpaciu. Funkcjonariusze SG z placówki w Wetlinie prowadzili tam kontrolę drogową. Do sprawdzenia wytypowano volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. W momencie, kiedy mundurowi wydali sygnał do zatrzymania, kierowca z impetem przyśpieszył, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Patrol natychmiast podjął pościg i po kilku kilometrach zatrzymał zbiega.

Jak się okazało, był to 27-letni Polak, który prowadził auto pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji, który zbadał osobę pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania: 2,37 promila.

Reklama

Po wytrzeźwieniu mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się do kontroli, a także za przestępstwo związane z jazdą po alkoholu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!