Strona główna POLITYKA Braun spotkał się z Banasiem. NIK zbada sprawę szczepień w Rzeszowie?

Braun spotkał się z Banasiem. NIK zbada sprawę szczepień w Rzeszowie?

416
0

Poseł Grzegorz Braun wczoraj spotkał się z Marianem Banasiem prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Na spotkaniu poinformować miał o nieprawidłowościach w procesie szczepień w Rzeszowie oraz w szpitalu klinicznym nr 1w Rzeszowie.

Na naszych łamach informowaliśmy już o kontroli posła Brauna w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie w związku z niezrozumiałymi zmianami kadrowymi. Sytuację w szpitalu nagłaśniał radny sejmiku Jacek Kotula:

W piątek poseł Braun wystosował oświadczenie, w którym „żąda natychmiastowego odwołania” wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz szefa podkarpackiego oddziału NFZ Roberta Bugaja w związku z zamieszaniem ze szczepieniami w Rzeszowie. Jak informowaliśmy w okresie świątecznym w Centrum Medycznym „Medyk” mogło dojść do masowego szczepienia nieuprawnionych osób. Pojawił się również zarzut wielokrotnego wykorzystywania podczas szczepienia jednorazowych strzykawek.

W oświadczeniu czytamy:

Gdy w dniach najważniejszych świąt, po cichu, prowadzone były wątpliwe działania w sprawie szczepień. Powstały wątpliwości, czym w istocie szczepiono, na jakich zasadach. Obecnie skandal osiągnął poziomy nieprawdopodobne wraz z ujawnieniem, iż w ogóle mogła się pojawić, być rozpatrywana, opcja wielokrotnego używania strzykawek jednorazowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here