Strona główna KULTURA "Boże Ciało" nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

"Boże Ciało" nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

0

Nagrywane na Podkarpaciu „Boże Ciało” Jana Komasy zostało we wtorek nominowane do Europejskich Nagród Filmowych w kategorii film, reżyseria, scenariusz i aktor.


„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć, by zostać księdzem. Kiedy zostaje warunkowo zwolniony, dostaje szansę pracy i ułożenia sobie życia. Idąc za głosem swych marzeń, korzystając z niespodziewanego splotu wydarzeń nadarza się okazja, by w przebraniu księdza pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku.
 

Rzeszów: "Boże Ciało" przyjęte owacjami na stojąco


 
Młody ksiądz budzi w mieszkańcach wiele kontrowersji, a jego nauki zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. I choć Daniel czuje w sobie pasję i ma wiele dobrych chęci, choć stawia sobie ambitny i godny cel, jego tajemnica któregoś dnia może wyjść na jaw.Nominacje ogłoszono we wtorek na stronie EFA. Twórców „Bożego Ciała” nominowano także w kategoriach: najlepszy scenariusz (Mateusz Pacewicz), aktor (Bartosz Bielenia) i reżyseria.

"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Film powstawał na Podkarpaciu


 

Poprzedni artykułDariusz Skrzypczak nie jest już trenerem Stali Mielec
Następny artykułByły minister Bartłomiej Sienkiewicz wykładowcą w WSPiA