Policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego lubaczowskiej komendy, będąc na dniu wolnym, zatrzymał mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę. Jak się okazało był to obywatel Turcji, który chciał się dostać do Niemiec. Z uwagi na podejrzenie nielegalnego przekroczenia granicy, policjant przekazał mężczyznę funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie.

W środę po południu, policjant będący na dniu wolnym, przejeżdżał leśną drogą w okolicy Borowej Góry. Zauważył mężczyznę, który próbował zatrzymać jego samochód. Gdy wsiadł do samochodu policjanta, okazało się, że nie potrafi porozumieć się w języku polskim. Za pomocą aplikacji w telefonie pokazał, że chce jechać do Lubaczowa, a następnie przedostać się do Niemiec. Wygląd i zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może on przebywać na terytorium Polski nielegalnie.

Policjant powiadomił o tym fakcie dyżurnego lubaczowskiej komendy, który skontaktował się z Placówką Straży Granicznej w Lubaczowie. Na miejsce skierowane zostały patrole Policji i Straży Granicznej.

Mężczyzna został przewieziony do Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie celem sprawdzenia legalności jego pobytu na terytorium Polski. Z ustaleń wynika, że 40-letni obywatel Turcji, przekroczył „zieloną granicę” nielegalnie.

źr. KPP Lubaczów