Strona główna WIADOMOŚCI Bon turystyczny 2021. Do kiedy można go wykorzystać?

Bon turystyczny 2021. Do kiedy można go wykorzystać?

0
Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że rośnie zainteresowanie programem Polski Bon Turystyczny, jak wskazuje organ zostało wydanych już ponad 1,6 mln bonów turystycznych na kwotę blisko 1,5 mld zł. Przypominamy gdzie znaleźć bon turystyczny i do kiedy można z niego skorzystać.

Bon turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej. Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraj

Reklama

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Gdzie wykorzystam bon?

Bon można wykorzystać w Polsce. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Przygotowanie listy koordynuje Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl

Reklama
Poprzedni artykułFranek Dolas z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową” wzorował się na mieszkańcu Podkarpacia!
Następny artykułTragedia w Stalowej Woli. Rodzice zginęli w wypadku, osierocili trójkę dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj